Македонија
15. January 2022 - 16:19

Драма во Струмица: Силувана 44-годишна жена од повеќе лица

Жена пријавила во полиција дека нејзината сестра била силувана од повеќе лица.

- На 14.01.2022 околу 13.00 часот 47-годишна жена од струмичко пријавила дека врз нејзината 44-годишна сестра била извршена обљуба од Б.Н. од струмичко село, со кого таа невенчано живеела, и од уште неколку лица, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.