Бизарно но вистинито
15. February 2017 - 21:36

Девојка речиси ослепела од козметика: Вриштев од болка

Тајла Дури на Фејсбук објави шокантни фотографии од своето лице, по обидот сама да си ги исфарба веѓите.

Само неколку часа по нанесувањето на смесата, лицето и потекло, а очите и се наполниле со гној. Кожата околу веѓите буквално и изгорела, а трепките почнале да и отпаѓаат.

„Се разбудив речиси слепа. Очите ми беа како два балони, а лицето целосно отечено. Почнав да плачам и да врескам“, напиша таа во Фејсбук статусот.

Тајла заврши во болница зошто не го направила обврзувачкиот тест кој секој производител на фарба го препорачува, а тоа е 24 часа пред апликацијата на производот мало количество да се нанесе на некој дел од телото. Поради тоа завршила со хемиски изгореници, и може да се смета за среќна што не го загубила видот.

„Поминав низ пекол поради малку фарбана трепките и веѓите. Никогаш повеќе нема да ставам фарба на себе. Тестот не го направив зошто не го прави ниту една жена во моето семејство, па и јас мислев дека никој од нас не е склон кон алергиски реакции“, вели Тајла.