Фудбал
2. November 2017 - 8:51

Деле Али: Наша цел е да победуваме

 
 Јунакот во победата на Тотенхем над Реал Мадрид, не беше изненаден од убедливиот триумф остварен против европскиот шампион. Деле Али со два гола придонесе во конечните 3:1.
 
- Среќни сме поради големиот резултат. Не сум изненаден дека ги „скршивме“, бидејќи уште на првиот меѓусебен дуел во Мадрид видовме дека можеме да се надигруваме со нив. Знаевме дека ќе добиеме ако го почитуваме договорот од соблекувалната. Нашата цел не е само да играме со вакви великани, туку и да ги победуваме, изјави Деле Али.
 
Тотенхем со оваа победа обезбеди место во осминафиналето од Лигата на шампионите.