Тенис
2. March 2016 - 17:52

Дејвис куп: Победа на Јотовски за 2-0 против Ерменија

Тениската репрезентација на Македонија поведе со 2-0 во мечот од 1.коло од Б групата против Ерменија откако двата сингл дуела ги добија Димитар Грабул и Томислав Јотовски.

Димитар Грабул го победи Микаел Качатријан со 6:4 и 6:0 во сетови, а  Томислав Јотовски беше подобар од Микаел Аветисјан со 6:4 и 6:2 во сетови.

До крајот на денот треба да се одигра и мечот во двојки.

Македонија утре ќе игра против Албанија.