Живот
9. јуни 2016 - 14:02

Дали сте меѓу нив: Мажите родени во овие знаци се убедливо најдобри љубовници

Дали сте вие меѓу нив? 

ОВЕН

- Овновите имаат неверојатна енергија со која освојуваат, но премногу се нестрпливи и понекогаш себеични во водењето љубов. Од друга страна пак се многу страствени и сексот со нив секогаш е за паметење.

Како да го заведите: Со овновите не треба да бидете срамежливи, слободно покажете иницијатива. Бидете непредвидливи бидејќи лесно губат интересирање и брзо се заситуваат. 

БИК

- Важи за најмаженствениот знак во хороскопот. Има силен љубовен нагон и постојана потреба за секс. Биковите во водењето љубов уживаат долго, често и целосно предани. 

Како да го заведите: Биковите се сензационални и веднаш го забележуваат мирисот  на чистата и мека кожа и свежиот здив киај партнерот, а го освојува нежноста. 

ЛАВ
- Лавовите се страствени и неверојатно самоуверени и моќни во кревет. Ја превземаат иницијативата и на партнерот му пружаат големо внимание, но истото тоа го очекуваат и од другата страна.

Како да го заведите: За да го заведите треба да бидете во исто време нежни и страствени, и не заборавајте да го фалите

ДЕВИЦА
- На девиците уживањето им е на прво место. Иако на површина изгледаат мирни и сталожени, под кожа кријат огромна сензуалност и страст. 

Како да ја заведите: За да ја заведите Девицата бидете чисти и пристојни.