Македонија
28. September 2021 - 21:20

Дали на фон дер Лајен ѝ се допадна барокната Влада?

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денес беше во посета на Скопје. 

За време на посетата на главниот град, на фон дер Лајен за момент и беше одвлечено вниманието од зградата на Владата на РМ која е изградена во барокски стил, објави 360степени.

Дали шефица на ЕК го коментира барокниот изглед на зградата на Владата и дали и се допадна, знае премиерот Заев, кому Фон дер Лајен во тие моменти му се обраќа за тоа што го гледа. 

Слична ситуација имаше и при посетата на Вучиќ кој исто така им се восхитуваше на проектите кои се дел од „Скопје 2014“.