Балкан
21. January 2017 - 14:22

Цел влез се кренал на нозе: Се самоуби жена, ја нашле во локви крв

Трагедија го потресе Ниш, кога жена си го одзема животот со скок од 17 кат. Како што пренесува српскиот Курир, трагедијата се случила вчера нешто по 20 часот кога несреќната жена чиј идентитет уште е непознат, скокнала од својата тераса на 17-от кат.

Таа рипнала о гелендерот и при тоа удирала во останатите гелендери од терасите додека не падне на земјата.

Соседите велат дека толку било бучно тоа што помислиле дека се откачил лифтот. Ја нашле жената во локви крв на земјата и веднаш повикале полиција.

За жал, и Итната помош која дошла можела само да констатира смрт.