Македонија
22. December 2015 - 14:57

Божикен маркет во Скопје

По примерот на светските метрополи, првпат и Скопје ќе добие вистински Божикен маркет. Од утре до 13 јануари на градскиот плоштад „Македонија“, секој ден во попладневните часови за најмладите ќе има забавна програма со Дедо Мраз. Ќе има секојдневни музички настапи на македонски артисти, а на крајот од вечерта шоу со огномет и акробати.

Ќе бидат поставени има штандови со пиво, греено вино, ракија, колачиња, пецива, чоколади, колбасици на германски начин, топли напитоци, млечни производи, мезиња...