Џет-Сет
18. јуни 2017 - 11:02

Бијонсе роди близнаци

Познатата американска пејачка Бијонсе роди близнаци, јавија светски медиуми.

Засега не се познати имињата на децата и полот, а нема потврда за вест ниту од претставници на пејачката.

Списанието „Пипл“ објави дека пејачката и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи се пресреќни и веќе почнале да им ја кажуваат веста на своите роднини и најблиски пријатели. Тие веќе ја имаат пет годишната ќерка Блу Ајви.

Во февруари Бијонсе објави фотографија на Инстаграм" на која се гледаше дека е бремена. Тогаш таа соопшти дека очекува близнаци.