Џет-Сет
3. August 2015 - 12:37

Без шминка Адел е непрепознатлива

На сцена таа е гламурозна иако не припаѓа на стереотипот на слаби и атрактивни пејачки. Таа има вишок килограми, а нејзиниот стил потсетува на некои минати времиња. Сепак без шминка таа е непрепознатлива.

Нејзиното име е Адел Лори Блу Адкинс или само Адел. Пејачката со моќен глас, добитничка на неколку Греми награди и Оскар за песната „Skyfall“ за филмот за Џејмс Бонд, без шминка и бујна коса, е непрепознатлива.

Адел подолг периот е во медиумска илегала. Последниот албум го издаде пред повеќе од четири години, а за време на паузата роди син во октомври 2012 година.