Фудбал
1. October 2016 - 11:06

Без победник во Ливерпул

Екипите на Евертон и Кристал Палас го отворија 7. коло во Премиер лигата со поделба на бодовите 1-1.

Лукаку го отвори резултатот во 35м а израмни Бентеке.
Ова е трет натпревар по ред за Евертон без победа со што има 4 бода помалку од лидерот Манчестер Сити додека пак Кристал Палас заостанува три бода зад Евертон.