Балкан
30. August 2016 - 23:47

Беше страшно: Умре на базен пред нашите очи

Денеска околу 15 часот на базенот „Осмица“ на Кошутњак се случи трагедија, при што еден од капачите наеднаш почина, а се сомнева дека добил срцев удар.

Еден од очевидците на несреќата на базенот во Кошутњак вели дека ситуацијата била многу непријатна.

-Јас видов што се сличи и беше многу непријатно. Човекот влезе во водата и тогаш му се слоши. Веднаш скокнаа спасувачите. Брзо стигнаа и лекарите од Кошутњак, а потоа и брза помош, ама му немаше спас – вели млада Белграѓанка.

Таа додава дека луѓето кои не го виделе моментот останале збунети кога им рекле да го напуштат базенот.

-Во очите им се виде дека се преплашени. Многу се исплашија. Тој базен е веднаш затворен, а на другите капачите продолжија да се бањаат - ја заврши приказната жената, која е очевидец на трагедијата.