Македонија
20. December 2017 - 11:08

Автомобил се заби во дрво - возачот повреден

Тешка сообраќајка несреќа се случила вчера  на регионалниот пат Охрид-Свети Наум помеѓу авто-кампот „Елешец“ и с.Пештани. Како што информираат од МВР,  Л.Ц. (38) од с.Пештани, управувајки патничко возило „Даеву Нексија“ со охридски регистерски таблици изгубила контрола над возилото и со истото удрила во дрво. Во незгодата, Л.Ц. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Болницата„Свети Еразмо“ - Охрид, каде била задржана на понатамошно лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица за Безбедност на сообраќајот на патиштата-Охрид.