Македонија
16. August 2022 - 16:27

Арафат Муареми поднесе оставка?

Неофицијално директорот на финансиската полиција, Арафат Муареми си поднел оставка.

Претходно, обвинителот Љубомир Јовески ја суспендираше обвинителката за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска и против неа е поведена дисциплинска постапка како и против уште две обвинителки кои го извршија претресот во институцијата предводена од Муареми.