Македонија
24. October 2018 - 12:13

Апсење на граничниот премин „Деве Баир“

На граничен премин „Деве Баир“ синоќа во 22:30 часот при редовна контрола, полициски службеници констатирале дека А.Ч.(56) од Република Турција, кој управувал товарно возило „Даф“ и приколка со грузиска национална ознака, на увид доставил фалсификувани меѓународни зелени карти за осигурување од автоодговорност. Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од Полициска станица Крива Паланка за понатамошна постапка.