Џет-Сет
15. December 2015 - 13:31

Адел открива како ослабе

Верувале или не, Адел успеала да се ослободи од вишокот килограми така што престанала да пие чај. Имено таа порано пиеле по десетина шољи чај дневно, секоја со по две лажици шеќер.

Препорачана дневна доза на внес на шеќер е шест лажички дневно, а пејачката конзумирала дури 20. Поради тоа одлучила да се откаже од шеќерот, но и од чајот.

-Сега не пијам чај и имам енергија повеќе од било кога, порачува Адел. Освен од шеќерот, таа се откажа и од алкохолот и газираните напитоци, па почна и поздраво да се храни.