Македонија
29. October 2020 - 10:00

879 санкции за неносење маска, МВР апелира да се почитуваат мерките

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 879 прекршоци.

Министерството за внатрепни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.