Македонија
6. April 2024 - 10:11

107 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (05.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. 

На територија на град Скопје изречени се вкупно 107 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 10 санкции, осум мерки за возење без возачка дозвола, 11 санкции за користење мобилен телефон при возење... 

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.