Македонија
9. јуни 2023 - 10:19

Возило се преврте во тунелот на делницата Гевгелија - Неготино, тешко повредено едно лице

Возило излетало од патот кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија - Неготино, информацијата утрово ја потврди за МИА, Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес. 

- Денеска во 08.40 часот на автопатот А1, кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино, патничко возило „фолксваген“ со неготински регистарски ознаки, управувано од 47-годишната Т.П.П., изгубило контрола и излетало од патот. Увидот е во тек, појасни Самарџиев за МИА. 

Според првични информации, едно лице е тешко повредено во сообраќајката.

Поради сообраќајката во прекин е сообраќајот на овој патен правец.