Македонија
5. December 2023 - 22:00

Во Турција уапсен Љупчо Палевски Палчо

Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, е уапсен во Турција. МВР закажа прес-конференција вечерва во 22:30 часот