Македонија
25. September 2023 - 18:36

Уапсена 73-годишна баба која го тепала сопругот

Вчера во 13.30 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ја лишиле од слобода Н.С.(73) од Скопје, затоа што во домот со тврд предмет го нападнала нејзиниот 74-годишен сопруг, соопшти МВР.

Таа е спроведена до здравствена установа за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.