Македонија
7. December 2023 - 19:50

Сообраќајна несреќа во Аеродром, повредена малолетничка

Малолетно девојче е удрено вечерва од возило на булевар „Србија“, кај бензинската станица „Лукоил“, во Општина Аеродром.

Девојчето е пренесена во болница, а екипи на МВР вршат увид на местото на несреќата.

Од МВР за МИА велат дека увидот уште не е завршен и дека дополнителни информации ќе има по неговото завршување.