Македонија
7. December 2023 - 20:52

Приведен разбојник во Аеродром, со закана одзел пари од аптека

На подрачјето на Аеродром вечерва е приведен 28 годишен скопјанец Н.Н. поради сомнение дека вечерва во 17:30 часот со закана од аптека на подрачјето на Аеродром, со закана од вработената одзел пари, известуваат од Министерството за внатрешни работи.

-Тој е приведен во полициска станица и кај него се пронајдени одземените пари кои ќе бидат вратени на сопственикот, велат од МВР.

Оттаму информираат дека по документирање на случајот против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.