Македонија
21. September 2023 - 14:24

Приведен дилер од тетовско, при претрес пронајдена дрога

Полициски службеници уапсиле едно лице од тетовско откако при претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

-Вчера во 18:50 часот во тетовско Непроштено, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот А.Ш. од истото село. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка, соопштија денеска од Министерството за внатрешни работи. 

Лицето е задржано во полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.