Македонија
5. December 2023 - 13:12

МВР: Нема обид за киднапирање, момче поканило ученичка да влезе во неговотo возило за да одат на кафе

МВР го демантира случајот за обидот за киднапирање пред основното училиште „Страшо Пинџур“  во општина Карбинци. Како што информираат од СВР Штип, момче поканил во своето возило да влезе ученичка за да одат на кафе.

„Денеска (05.12.2023) во 09.52 часот во СВР Штип од Основно училиште во Општина Карбинци е пријавено дека околу 09.30 часот во училишниот двор со патничко возило „голф“ дошло младо машко лице, кое според пријавеното, поканило ученичка да влезе во неговата кола за да одат на кафе, но таа веднаш се вратила во училиштето и пријавила кај директорката“, информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.