Македонија
30. September 2023 - 17:12

77-годишен струмичанец се обидел да ја силува неговата 64-годишна сосетка

77-годишен струмичанец се обидел да ја силува неговата 64-годишна сосетка.

- На 29.09.2023 во 15.30 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Р.П.(77) од струмичко, поради тоа што на 27.09.2023 се обидел да изврши обљуба врз 64-годишна жена, негова сосетка, соопшти МВР.