Македонија
21. November 2021 - 17:27

Женска тепачка во угостителски објект во Карпош

Девојка пријавила во полиција дека во угостителски објект била нападната од друга девојка.

- На 21.11.2021 во 01.50 часот А.С.(22) од Скопје пријавила дека на 20.11.2021 околу 23.15 часот во угостителски објект на подрачјето на Карпош, поради меѓусебно нетрпение, била физички нападната од Ж.К.(женско лице), информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.