Живот
19. October 2015 - 15:26

Жената која тежеше повеќе од половина тон ослабе 220 килограми

Жената од флорида која тежела повеќе од половина тон, успеала да ослабе неверојатни 228 килограми.
 
Катрина Рејфорд (38) некогаш била најдебелата жена на светот но сепак успеала да ги победи килограмите.
Сега таа има друг проблем, се бори против 63 килограми вишок кожа што виси на неа после губењето на килограмите.
 
Инаку, Катрина пет години била „врзана“ за кревет, а докторите со помош на булдожер ја изнеле откако имала проблеми со дишењето.
- Докторите ми рекоа дека мора да ослабам за да престана мда се самоповредувам и добивам нови здравствени компликации. Сега сум среќна и имам повеќе самодоверба. Долго време бев врзана за креветот, но сега сум слободна, изјавила Катрина.
 
Со никој не разговарала за нејзиниот проблем, избегнувала луѓе, по цел ден јадела и времето го поминувала на интернет. 
 
Меѓутоа, сега вели дека се чувствува како нова жена, а минатата година облекла и костим за капење.