Македонија
12. April 2016 - 12:12

Жена пронајдена мртва во куќа во Чашка

Мртва жена пронајдена во куќа во општината Чашка. Во 10 часот во куќата на 84-годишната Л.Д. од селото Нежилово, таа била пронајдена мртва од страна на нејзиниот син, 50-годишниот Ж.Д.
 
Според податоците од полицијата, несреќната жена имала повреда на задниот ден од главата.
 
 Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на полицијата и доктор по Судска медицина.
 
По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е предадено за обдукција, која ќе покаже во какви околности настапила смртта.