Македонија
3. јуни 2020 - 9:48

Застрелано e куче скитник од автомобил во движење во Ново Лисиче

На 01.06.2020 во 23.06 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 22.30 часот на паркинг позади трговски центар во населба Ново Лисиче е пукано во куче скитник, информира МВР.

Во Ново Лисиче, три лица кои биле со патничко возило, со истрел од пиштол застрелале куче скитник.

Полициски службеници извршиле увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.