Бизарно но вистинито
26. October 2015 - 17:08

Застрашувачки: Објавила фотографии од лузните после операцијата од рак на дојка!

Џен Алтер (36) која го победила ракот на дојка, објавила фотографии од лузните по операцијата а со тоа предизвикала бројни реакции и коментари.

Оваа 36-годишна Американка објавила фотографии по 35 дневниот лекарски третман со коментар "Ова е вашата еб**а свест за рак на дојка".

Фотографија од лузните на Џени изгледаат прилично застрашувачки.

Лекарите со електромагнетно зрачење успеале да ја неутрализираат станицата на ракот, но после овој третман останале големи лузни.

- Ракот на дојка не е секси. Ова се последиците од мојот 35-дневен третман кој беше поприлично тежок и трауматичен, кажала Џен.

- После борбата против ракот поминав низ мачнина, болка, губење на кожата и косата, голема тага, а ги објавив сликите се со цел да ја подигнам свеста за оваа болест.

- Проблемот е што борбата против ракот на дојка сексуализира. Јас овие фотографии ги објавив со цел да ја објавам грдата страна на оваа болест, додала Џен.