Балкан
30. јуни 2017 - 21:45

Загреб повторно зафатен од силна бура

Загреб и неговата околина денеска повторно беа зафатени од силна бура со пороен дожд и грмежи, соопшти хрватскиот метеоролошки институт.

Според синоптичарите, поројни дождови и грмотевици ќе продолжат во текот на целиот ден и во текот на ноќта, и на места ќе се засилат.

Во последните денови силни бури ја парализираа земјата, а особено силно беа погодени јадранскиот брег и островите.