Спорт плус
22. August 2016 - 16:21

За крај на олимпијадата во Рио , монголско шоу!

Неверојатни сцени приредија монголските тренери во борбата за бронзен медал во борење (категорија до 65 килограми) на Олимписките игри во Рио де Жанеиро.
 
Монголецот Ганзориг Мандакнаран мислејќи дека веќе го освоил бронзениот медал, во самиот финиш на борбата, во последните десет секунди, започна да слави и да го провоцира противникот, поради што судиите го казнија бидејќи бегал од борба со противникот.
 
И додека Мандакнаран беше во солзи поради загубениот бронзен медал, неговите двајца тренери приредија вистинско шоу, поради што бразилската полиција го оддалечи од салата.
 
Тренерите збеснаа, изведуваа стриптиз, односно во знак на протест се соблекоа речиси се од себе, викајќи на судиите да ја сменат одлуката.
 
Тие добија црвени картони, полицијата ги оддалечи од салата, а додека одеа надвор гледачите ги испратија со повици: „Монголија, Монголија“
https://