Кошарка
19. October 2017 - 13:28

Втора рунда во Евролигата

Денеска и утре во кошаркарската Евролига на програмата се дуелите од 2.коло 
 
Дербито е во Мадрид каде Реал ја пречекува ЦСКА Москва, додека утре во Белград кај Црвена звезда гостува Барселона 
 
 ЕВРОЛИГА 2.коло
 
Четврток
20:05 Макаби ТА - Басконија
20:15 Панатинаикос - Бамберг
20:45 Милано - Фенербахче
21:00 Реал Мадрид - ЦСКА Москва
Петок
19:00 Црвена звезда - Барселона
19:00 Химки – Жалгирис 
20:00 Олимпијакос - Уникаха
21:00 Валенсија - Анадолу Ефе