Фудбал
16. October 2021 - 20:18

Втора МФЛ: Силекс ремизираше во Гостивар, победа на Вардар

Попладнево се одиграа натпреварите од 7. коло во Втората МФЛ постигнати се следните резултати:
 
ВТОРА МФЛ ЗАПАД  – 7.КОЛО
ГОСТИВАР – СИЛЕКС 2:2
КОРАБИ – ТЕТЕКС 3:3
ВАРДАР – ОХРИД 2:0
ВОСКА СПОРТ – КАДИНО 5:0
ВЕЛЕШТА – БЕСА 1:1
 
 
ВТОРА МФЛ – ИСТОК  – 7.КОЛО
ПОБЕДА – БРАТСТВО 5:0
ДЕТОНИТ – ТИМ ЛОКОМОТИВА 2:1
БЕЛАСИЦА – ОСОГОВО 0:2
КИТ ГО – СЛОГА (В)1:2
КОЖУФ – КАМЕНИЦА САСА 0:0