Македонија
20. February 2017 - 8:05

Временска прогноза: Еве што не чека во новата работна недела

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од - 2 до три, а максималната од пет до 11 степени.

Во Скопје слично време со температура од нула до осум степени. 

До крајот на неделата ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринските температури наместа ќе бидат негативни, најниски во вторник, од -6 до два степена. Под влијание на топла воздушна маса ќе бидат во покачување, исто и дневните кои во петок ќе се движат од 12 до 18 степени.