Свет
28. August 2015 - 11:34

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиле припадник на ИСИЛ па го влечеа со автомобил!

Припадниците на Исламската држава често ги малтретираат своите жртви и тоа го објавуваат на Интернет.
 
Овој пат, на Јутјуб се појави видео од спротивна ситуација.
 
Видеото е снимено во близина на сирискиот град Алепо, а покажува како бунтовниците кои заробиле еден џихадист го убиле а потоа го врзале за автомобилот и го влечеле по улица.
 
Видеото го објави холандски новинар кој известува за војната во Сирија.
 
Грозоморното видео погледнете го ТУКА.