Македонија
16. јуни 2018 - 13:22

Возило излета од патот кај Плетвар, две лица повредени

Вчера околу 14.40 часот на патот Прилеп-Градско, кај влезот за с.Плетвар, патничко возило „Рено“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Н.Н. (58) од Кавадарци, излетало од патот.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот Н.Н., додека сопатничката Р.Н. (56) од Кавадарци се здобила со телесни повреди. На двајцата им била укажана лекарска помош во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.