Македонија
29. August 2019 - 10:59

Возило излета од коловозот кај Богомила, две лица повредени

Вчера во 17,10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Богомила- Стари Град пред крстосницата за с.Мартолци патничко моторно возило „фолксфаген поло“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Б.(44) од Велес излетало надвор од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобила сопатничката Т.Б.(42) и биле пренесени во Општата болница Велес за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Велес.