Спорт плус
5. August 2021 - 6:38

Во фото-финиш Пергамент до златото на 110 со пречки

 
 
Хансл Пергамент по бронзата на игрите во Лондон, стигна до златото во трката на 110 метри со пречки. 
 
Атлетичарот од Јамајка во супер неизвесниот финиш ги остави зад себе светскиот шампион Американецот, Грант Холовеј за пет, односно сонародникот Роналд Леви за само 6 стотинки.