Македонија
24. April 2019 - 9:59

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните избраа право и правдина, Пендаровски зад кого застанаа СДСМ и ДУИ загуби во речиси цела Македонија

Стево Пендаровски загуби. Пендаровски зад кого застанаа СДСМ и ДУИ загуби во Скопје, Битола, Прилеп, Охрид, Велес, Штип, Кавадарци, Гевгелија и во уште четириесетина општини, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

-Граѓаните избраа право и правдина. Граѓаните ја избраа Гордана Силјановска Давкова. Граѓаните не ги поддржуваат криминалот, корупцијата и непотизмот. Граѓаните знаат дека ако биде избран Пендаровски тоа ќе значи уште повеќе криминал, корупција и непотизам. Никој повеќе не ги поддржува Заев и неговите негативни политики. СДСМ нема капацитет да се отргне од матрицата на криминогеност. Глас за Пендаровски е глас за криминалите на Заев. Пендаровски и Заев се 102.5% исти, стои во соопшението на ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата додаваат дека неработата е синоним за СДСМ.

-Две години власта не направи ништо за граѓаните. Потрошени се 7 милијарди евра буџет, а од тоа граѓаните не гледаат никаква придобивка. Нема инвестиции, нема проекти. Истата таа власт која потроши цели 7 милијарди без некој да знае на што сега излегуваат и се сликаат како чистат и одржуваат комунална хигиена, нешто што им е законска должност, а не проект со кој треба да се фалат. Граѓаните не се нискоинтелегентни за да наседнат на форите на Заев и Пендаровски. Граѓаните видоа дека Заев и Пендаровски лажат. Граѓаните ќе гласаат за право и правдина. Граѓаните ќе гласаат за Гордана Силјановска Давкова, додаваат од партијата.