Македонија
21. јуни 2020 - 10:45

Велосипедист се здобил со тешки телесни повреди по удар од автомобил

На 20.06.2020 во 09,15 часот на крстосница помеѓу бул.„Македонски Просветители“ и бул.„Туристичка“ во Охрид патничко моторно возило“тојота корола“ со струшки регистарски ознаки управувано од Љ.Ж.(50) од Струга удрило во велосипедист К.Н.(39) од Охрид. По незгодата К.Н. бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“- Охрид каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Охрид.