Македонија
19. December 2019 - 22:19

Вечерва сообраќајка во центарот на Скопје, соборен семафор кај Собрание

Сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 22 часот на крстосницата на улиците „11 Октомври“ и „Даме Груев“ во центарот на Скопје пред Собранието.

Според информации на Сител, возило џип удирило и го соборило семафорот спроти  ГОБ Свети Наум Охридски.

Полицијата изврши увид, повеќе информации во утрешниот полициски билтен.

Интересно е што и соборен на асфалтот, семафорот продолжи да работи.