Свет
7. May 2018 - 18:58

Вака е избегнат летачкиот титаник: Новите снимки покажуваат како во последен момент спречена е најголемата трагедија досега

„Ербас А320“ компанија на „Ер Канада“ минатата година со мала грешка слета на пистата на аеродромт во Сан Франциско во американската сојузна држава Калифорнија, а сега е објавено и видеото на кое се гледа колку малку недостасувало да се случи сериозна несреќа. 
 
Погледнете...