Балкан
28. August 2019 - 9:07

Умерен земјотрес регистриран утрово во Грција

Земјотрес со интензитет од 3,6 степени според Рихтерова скала беше регистриран утрово во Грција, во близина на градот Патра, jави дописничката на МИА од Атина .

Епицентарот на земјотресот што се случи во 08,44 часот по локално време, се наоѓал во морскиот дел меѓу полуостровот Пелопонез и западна Грција