Фудбал
26. January 2020 - 11:18

Убедлива победа на ФК Силекс против ЦСКА

Во пријателскиот меч одигран во Анталија, Силекс со убедливи 6:2 ја совлада ЦСКА Москва 2.
 
Стрелци на головите беа Костовски, Ѓуриќ кој даде два гола, потоа Гроздановски, Драшковиќ и Трајановски.
 
Ова беше втора контрола за Силекс на подготовките во Анталија. Првата со Висла Краков ја одиграа 1:1.
Извор: Спортмедиа.мк