Loading Video...
Ракомет
2. October 2019 - 16:15

Убедлив триумф на Вардар над Татран Прешов

Актуелниот европски и СЕХА шампион Вардар ја оствари и третата победа во регионалното натпреварување. Вардарци на гостувањето во Словачка, го победија тимот на Татран Прешов убедливо со 29-22. 
 
За нашиот шампион Тимур Дибиров постигна пет гола, еден повеќе од Горбок и Шишкарев, додека голманот Кугис имаше 14 одбрани.
 
Следен дуел за Вардар во СЕХА лигата ќе дури на 29 октомври против кинескиот Пекинг Универзитет. 
 
Попладнево во Битола, ракометарите на Еурофарм Работник го пречекуваат унгарски Веспрем.