Македонија
24. July 2021 - 17:15

Уапсен 51-годишник од Македонски Брод затекнат при извршување тешка кражба

На 23.07.2021 во 14.05 часот, полициски службеници од Полициската станица Македонски Брод го лишиле од слобода Г.Б.(51) од Македонски Брод затоа што бил затекнат при извршување кражба.

Украденото било пронајдено и одземено, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.