Џет-Сет
9. March 2016 - 9:53

Трејлерот за шесата сезона на „Игра на престолите“ со предупредување: Содржина за возрасни

Сите обожаватели на популарната серија „Игра на престолите“ со нетрпение го очекуваа трејлерот за шестата сезона.

Но, кога тој конечно се појави, беше проследен со предупредување дека следи „содржина за возрасни“.

Целата приказна во трејлерот ја следи и хитот „Wicked Game“ во изведба на Џејмс Винсент Мекмороу.

Што ќе се случува со омилените ликови во серијата ќе се дознае наскоро, а засега обожавателите ќе мораат да се задоволат само со овој трејлер.

Од него може да се залучи дека во новата сезона на „Игра на престолите“ ќе има насилство и секс, па затоа и видеото доаѓа со предупредување.