Тенис
14. November 2019 - 19:45

Тим поразен од Беретини

На тенискиот мастерс во Лондон пирова победа за Италијанскиот првак Марио Беретини кој во два сета со 7-6 и 6-3 го совлада Доминик Тим кој веќе имаше обезбедено пласман во полуфиналето откако претходно  одигра големи мечеви со Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер обезбедувајќи две победи. 
И додека Тим играше без притисок за Беретини ова е прва победа на завршниот Мастерс во Лондон.  Вечерва во 21ч се игра дербито во групата помеѓу Новак Ѓоковиќ и Роже Федерер по што ќе биде познат и вториот полуфиналист од оваа група.